FeelBear wspiera dzieci z Ukrainy

Aktualności

Jako Firma tworząca rozwiązania dla dzieci, wierzymy w to, że potrzeby emocjonalne dziecka, w tym poczucie bezpieczeństwa i miłości powinny być zaspokojone u każdego dziecka – niezależnie od jego statusu.

Autorski projekt pomocy humanitarnej Firmy FeelBear Sp. z o.o. powstał jako odpowiedź na potrzeby ukraińskich dzieci objętych działaniami wojennymi.

Dzieci są po bardzo ciężkich przeżyciach, często straumatyzowane działaniami wojennymi.

W związku z tym oprócz podstawowych dóbr materialnych typu ubrania, jedzenie, dzieci potrzebują wsparcia psychologicznego w ich ojczystym języku.

Pomoc kierujemy do:

  • dzieci z domów dziecka i pieczy zastępczej z Ukrainy, które zostały ewakuowane na teren Polski,
  • dzieci, które przedostały się z rodzinami (najczęściej z matkami) na teren Polski,
  • dzieci, które pozostały na Ukrainie, w domach dziecka, rodzinach zastępnych, a także schronach i domach rodzinnych.

Wraz ze specjalistami psychologami, stworzyliśmy rozwiązanie, narzędzie terapeutycznededykowane treści terapeutyczne, bajki terapeutyczne opracowane przez spktecjalistów psychoterapeutów i czytane głosem lektorki ukraińskiej, zaszyte w formie pluszowego sensorycznego misia. Produkt będzie dostarczony w zestawie wraz z workoplecakiem dla dzieci, dodatkowymi materiałami w formie kart i rysowanek edukacyjnych i materiałami dla opiekunów.

Potrzebujących dzieci jest kilka tysięcy, a liczba ta rośnie… Łącznie chcemy dotrzeć do 1000 dzieci i dostarczyć pakiety narzędzi wspierających potrzeby emocjonalne dzieci! Do realizacji tego ambitnego celu poszukujemy Partnerów, chcemy złączyć siły i wspólnie zrobić coś dobrego dla najbardziej potrzebujących i bezbronnych.

Pierwsze misie trafiły do dzieci z ośrodka Fundacji Happy Kids!

„Miś jest i stanowi pomost między opiekunem, a dzieckiem. Nie zastąpi on relacji, ale może być ciepłym wsparciem i pomocnikiem w budowaniu przestrzeni pełnej spokoju i nadziei , że można ufać innym. Każde z dzieci przebywające w ośrodku ma swoją historię, często pełną bólu i zranienia mimo tak młodego wieku. Ich wachlarz emocji jest różnorodny, za każdym zachowaniem ukryta jest jakaś potrzeba. To co stanowi punkt wyjścia to relacja z opiekunem. Pełna akceptacji, otwartości i zrozumienia. Doświadczając silnego stresu próby poradzenia sobie z nim mogą obierać różnorodny charakter.” Joanna Firlej-Ciasnocha, psycholog, psychoterapeuta, założycielka Rzeszowskiego Ośrodka Terapii

Taki produkt, przeznaczony do wielokrotnego użytku będzie wspierał proces wychodzenia z traumy, adaptacji do nowej sytuacji oraz towarzyszył dzieciom bez względu na dalszą ich drogę.. Ponadto zastosowana przez nas metoda jest działaniem prewencyjnym, która może zapobiegać niekorzystnym skutkom traumy wojennej w dorosłym życiu.

To narzędzie terapeutyczne jest skuteczną, potwierdzoną naukowo metodą, stosowaną w psychologii klinicznej.

Rozwiązanie w tej formie pozwala w krótkim czasie dostarczyć pomoc psychologiczną do bardzo dużej grupy odbiorców, bezbronnych dzieci. To narzędzie terapeutyczne przeznaczone jest dla najbardziej bezbronnych ofiar wojny, które znalazły się w obcym kraju i czują się zagubione.

Jest to też bardzo skuteczne rozwiązanie, zwłaszcza że nie ma na terenie Polski wystarczającej liczby psychologów, mówiących językiem ukraińskim.

Częścią zestawu będą materiały dydaktyczne w formie broszury informacyjnej dla ukraińskich opiekunów dzieci, jak wykorzystać i zaimplementować to narzędzie wsparcia psychologicznego w nowych warunkach.

Sam miś jest uszyty z hipoalergicznych, wysokiej jakości materiałów, dla dzieci od 0+. Firma FeelBear korzysta z szwalni na terenie Polski.

Bajka terapeutyczna czytana głosem lektorki ukraińskiej została opracowana przez Panią Joannę Firlej-Ciasnocha, psycholog, psychoterapeuta, założycielka Rzeszowskiego Ośrodka Terapii.

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz pytania dotyczące zamówienia produktu możesz skontaktować się z nami pisząc wiadomośc na adres e-mail: kontakt@feel-bear.pl

Skontaktuj się z nami

Obserwuj nas na Instagramie @feelbears