Pomagamy dzieciom z Ukrainy Firma FeelBear Sp. z o.o. realizuje autorski projekt profilaktyczny skierowany dla dzieci z domów dziecka ewakuowanych z Ukrainy – dzieci wielokrotnie straumatyzowanych, które jeszcze przed wojną zaznały wielu cierpień i krzywd ze strony bliskich. Oprócz zaspokojenia podstawowych dóbr materialnych w postaci  ubrań, wyżywienia itp. potrzebują one wsparcia przede wszystkim psychologiczne w ich ojczystym języku. Miło nam poinformować, że po kilku tygodniach intensywnej pracy w ubiegły piątek 6 maja dostarczyliśmy pierwsze misie dedykowane najbardziej potrzebujacym. Misie zostały przekazane w formie darowizny. Pierwsze misie trafiły do dzieci zlokalizowanych w Domu Dziecka nr 1 w Łodzi, które są pod opieką Fundacji Happy Kids.

Przekazanie misiów na ręcę koordynatora ośrodka Agnieszki Zech-Grzylak z Fundacji Happy Kids.
Firma FeelBear stworzyła rozwiązanie – pluszowego, sensorycznego misia z treściami terapeutycznymi, do wielokrotnego użytku, bez względu na dalsze miejsce pobytu dziecka. Bajka terapeutyczna czytana głosem lektorki ukraińskiej została opracowana przez specjalistę psycholog i psychoterapeutę, autorką jest pani mgr Joanna Firlej-Ciasnocha. Zestaw zawiera elementy mindfullness, technik relaksacji, których skuteczność jest potwierdzone wieloletnimi badaniami naukowymi, daje to dziecku poczucie bezpieczeństwa, spokoju i radości. „Miś jest i stanowi pomost między opiekunem a dzieckiem. Nie zastąpi on relacji, ale może być ciepłym wsparciem i pomocnikiem w budowaniu przestrzeni pełnej spokoju i nadziei , że można ufać innym. Każde z dzieci przebywające w ośrodku ma swoją historie, często pełną bólu i zranienia mimo tak młodego wieku. Ich wachlarz emocji jest różnorodny, za każdym zachowaniem ukryta jest jakaś potrzeba. To co stanowi punkt wyjścia to relacja z opiekunem. Pełna akceptacji, otwartości i zrozumienia. Doświadczając silnego stresu próby poradzenia sobie z nim mogą obierać różnorodny charakter.” –  mówi mgr Joanna Firlej-Ciasnocha, psycholog, psychoterapeuta. Częścią pakietu są materiały dydaktyczne w formie broszury informacyjnej przeznaczonej dla opiekunów ukraińskich dzieci, która była konsultowana ze specjalistami psychologami i opiekunami Fundacji Happy Kids. Zawierają wskazówki jak wykorzystać i zaimplementować to narzędzie wsparcia psychologicznego w nowych warunkach.
Rozmowa z psycholog Tetianą Fomenko oraz koordynatorem ośrodka Agnieszką Zych-Grzelak.
Pomoc psychologiczna, jaką chcemy wspólnie udzielić, jest szczególnie ważna, zwłaszcza że nie ma na terenie Polski wystarczającej liczby psychologów, mówiących językiem ukraińskim. Została zauważona przez psychologów również potrzeba pomocy ich opiekunom, dla których jest to również trudny czas. Produkt ma szansę wesprzeć dzieci w procesie wychodzenia z traumy oraz adaptacji do nowej sytuacji. To doskonałe narzędzie terapeutyczne przeznaczone dla najbardziej bezbronnych ofiar wojny, które znalazły się w obcym kraju i czują się zagubione. W zależności od sytuacji i zaangażowania Sponsorów i Partnerów, będziemy mogli wesprzeć psychologicznie i emocjonalnie nawet kilka tysięcy dzieci. W przypadku zainteresowania wsparciem projektu prosimy o kontakt na adres email: kontakt@feel-bear.pl .

  • Udostępnij:

Skontaktuj się z nami

Jeżeli masz pytania dotyczące zamówienia produktu możesz skontaktować się z nami pisząc wiadomośc na adres e-mail: kontakt@feel-bear.pl

Skontaktuj się z nami

Obserwuj nas na Instagramie @feelbears